Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vzrušující Vancouver

11. 02. 2010 15:46:30
Tak drzého mývala jsem do té doby snad nepotkala! Napřed rozvážně stál na okraji křoví – rozvážně, nikoliv váhavě! – a hodnotil situaci.
Obálka knihy Vzrušující VancouverObálka knihy Vzrušující Vancouver

Upíral na mě svá potměšilá, blízko sebe posazená očka. Čumák se mu hýbal, jak nasával pachy. Vztyčil se na zadní – abych tě lépe viděla, slyšela i cítila, milá Karkulko, a mohla tě lépe sežrat – a pak se spustil zpátky na všechny čtyři a vydal se ke mně. Kdybych zběsile neprotestovala, vyrval by mi z ruky svačinku, vlezl do tašky a nejspíš i ukousl hlavu – vše s ledovým klidem a odhodláním přisvojit si mé dobroty. A nebyl to on, kdo vyklidil pole jako první...

Dostala jsem praktickou lekci toho, jaký je Vancouver: uprostřed největšího města Britské Kolumbie a zároveň uprostřed divočiny. Kolem prales, nikde nikdo, jenom mýval a já. Stačilo popoběhnout pár desítek metrů, a byla jsem zpátky na dotek civilizaci. Takhle to vypadá ve Stanleyho parku v downtownu Vancouveru. A takhle vypadá celý Vancouver – v těsné blízkosti tu je moře a hory, koupání a lyžování, módní obchody věhlasných značek a medvědi, famózní steaky a indiánští uzení lososi...

Takhle jsem se setkala s Vancouverem já. Ale knížka, kterou jsem o Vancouveru napsala, je úžasná tím, že vám v ní předestírám mnohem víc než jenom své poznatky a zkušenosti. Vyptala jsem se totiž lidí, kteří ve Vancouveru žijí nebo dlouhá léta žili – a získala jsem tak tipy, které turista, byť sebezaujatější, nemůže posbírat. Díky nim se i vy můžete ve Vancouveru cítit jako zdejší. Věřte, je to báječný pocit!

Vancouver nabízí snad všechny důvody, proč si ho oblíbit. Dokonce ani námitka „no jo, ale je to daleko“ netíží nepřekonatelně: z Frankfurtu jste tam přímým letem za deset hodin.

Vzrušující Vancouver je průvodce a zároveň cestopis o Vancouveru a jeho okolí, v němž příběhy a bohatou faktografii doplňuje množství fotografií. Dozvíte se z něho nejen o zajímavých místech, ale také například kam se vydat jen s nejvyšší opatrností, kde objevit architektonické perly či kam se vypravit za heliskiingem a jaké to tam bude. Které pláže jsou nejlepší, kam vyrazit v červenci na lyže a v létě na túru, když jste tam jen na pár dní. Jak si užít vyjížďku na kajaku kolem downtownu nebo kam se vydat na romantický výlet na kanoi. Proč si přibalit pohorky a neodříkat si pěší turistiku, i co dělat, když potkáte medvěda. Kam jít na skvělé jídlo, která část Vancouveru je nejmódnější nebo proč je White Rock ideálem turistů. A spoustu dalších námětů z města i přírody.

Protože kniha vyšla před olympijskými hrami, obsahuje i bohaté informace o Whistleru, dějišti lyžařských soutěží: o olympijských sjezdovkách i různorodých letních příležitostech ke sportu, turistice a zábavě.

Dostanete ji v knihkupectvích, v Praze například v Domě knihy Neoluxor na Václavském náměstí, nebo přímo ode mě, info na www.tomsova.com (kde také najdete pár ukázek), 192 stran, 299 Kč.

Autor: Lenka Tomsová | čtvrtek 11.2.2010 15:46 | karma článku: 8.84 | přečteno: 1955x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Pozvánky, akce

Libuse Palkova

Biblemanie

Jestli nevíte co to slovo je, tak to ani negooglujte, zatím neexistuje. Ale co se v posledních dnech kolem děje mi připadá jako náborová akce do řad Božích bojovníků. Probíhá to ale spíš jako reklamní kampaň na předražené nádobí.

14.7.2018 v 13:25 | Karma článku: 20.39 | Přečteno: 1177 |

Jiří Pavlas

Obec Písařov oslaví 740 let od svého vzniku

V Písařově na Šumpersku si připomenou 740 let trvání obce. Ve dnech 13. - 15. července 2018 proběhne již 7. Sjezd rodáků a přátel obce Písařov.

3.7.2018 v 9:52 | Karma článku: 5.80 | Přečteno: 97 | Diskuse

Jana Veselá

den otevřených dveří v útulku

Dveře se otevřely , začíná drbání, mazlení , pamlskování a venčení útulkových pejsků.... sobota 30.5.2018 Lučany nad Nisou

1.7.2018 v 11:27 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 135 | Diskuse

Klára Kimberly Víznerová

TEPLICKÁ NOC KOSTELŮ

Noc kostelů nás zve do nejtajnějších zákoutí sakrálních budov, pestrý program nás zavede do života víry, historie a umění.

21.5.2018 v 9:00 | Karma článku: 5.44 | Přečteno: 138 |

Libuse Palkova

Kladenské dvorky

Za měsíc začne akce zvaná Kladenské dvorky, kterou jsem loni navštívila, a tak vám snad svými amatérskými fotkami trochu přiblížím, o co jde. Zahrady a dvorky soukromých domů se otevřou veřejnosti a představí nejrůznější umělce.

8.5.2018 v 17:14 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 642 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1237
Novinářka na volné noze, kromě jiného píše články o cestování, cestopisy a průvodce. Více o autorce na www.tomsova.com
Najdete na iDNES.cz