Vancouver. Milování v Richmondu

15. 02. 2010 10:16:14
Žádné silné stěny dokonale zvukotěsné, žádný luxus široké a hebké postele, žádná mramorová koupelna pár kroků od lůžka. Místo zdí tenký plech auta, sprcha sto metrů od postele a jediným hebkým místem nablízku byla moje kůže.
Richmond RV Park - než musel ustoupil olympijskému rychlobruslaoskému stadionuRichmond RV Park - než musel ustoupil olympijskému rychlobruslaoskému stadionu

Parkovali jsme mezi většími a velkými obytnými auty a přívěsy, se svým SUV, uzpůsobeným k dlouhým cestám po Kanadě. Vypadalo vedle nich titěrně a nepatřičně. Dokud se neotevřely dveře, nikdo nemohl tušit, jak šikovně je auto uspořádané, včetně pohodlné postele.

Richmond RV Park se nám stal na pár dnů přechodným domovem. Začínal srpen. Počasí dovádělo: slunce pražilo, laškovalo, bojovalo o místo na obloze, hrálo na schovávanou, mizelo; mžilo i pršelo; mraky se kočkovaly. Ráno jsem nevěděla, jaký bude večer, ale každý den se díky západu slunce proměnil v ohromující divadlo. Odstíny a vrstvy modré od blankytu přes temnotu hlubokého moře blížící se černi, matná šeď i lesknoucí se opotřebovaná ocel se střídaly, mísily a prolínaly s ohňovými oranžovými až do závěrečných, i dosud neviděných fialových. Na tomto pozadí startovala a přistávala letadla. Hladina Fraserovy řeky se leskla. Byly to západy, z nichž nespustíte oči. Tak krásné, sugestivní, rozechvívající a dráždivé, že jediná možná cesta po takovémto zážitku směřovala do soukromí pojízdné ložnice, kde emotivní vzrušení mohlo být završeno pouze jediným možným způsobem...

Na kraji kempu rostly ostružiny. Nikdo je nesbíral. Byly obrovské a sladké. Osmělila jsem se, natrhala si, posadila se na lavici k dřevěnému stolu, pomalu rozmačkávala v ústech jednu šťavnatou kuličku za druhou a sledovala mikrosvět kemperů. Do downtownu Vancouveru jsme odsud jeli deset minut.
Tenhle kemp si pamatuj, říkala jsem si. Pro příště.

Jenomže žádné příště už nebylo. Když jsem kemp znovu hledala, zjistila jsem, že Richmond RV Park musel ustoupit stavbě rychlobruslařské haly pro Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010. Jakoby si nemohli vybrat jiné místo, durdila jsem se. Tohle vám nezapomenu!
Dobrá zpráva pro Richmond: odpouštím vám. Ale neděkujte mně – zařídila to Martina Sáblíková!

Richmond je město s vlastní místní správou, ale náleží k Vancouveru a tvoří s ním územní celek zvaný Greater Vancouver nebo také Metro Vancouver.
Leží na ostrově Lulu mezi dvěma rameny Fraserovy řeky a na opačné straně ostrova od Richmond Olympic Ovalu najdete půvabnou rybářskou vesnici Steveston. Má obrovskou historii spojenou s rybím konzervárenským průmyslem a dodnes je domovským přístavem největší kanadské rybářské flotily čítající na šest set lodí.
Více o Stevestonu a Vancouveru v mé knížce Vzrušující Vancouver, o které najdete informace na mém webu tomsova.com, včetně odkazů na povídání o Kanadě v rozhlase.

Autor: Lenka Tomsová | pondělí 15.2.2010 10:16 | karma článku: 10.88 | přečteno: 1433x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Cestování

Denis Herák

Zimné Vysoké Tatry na Bicykli

Tento krát si dáme krátky foto blog o výstupe na Štrbské a Popradské pleso v zime a na bicykli. Príjemné čítanie Vám prajem.

18.12.2018 v 11:45 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 151 | Diskuse

Klára Kutačová

Cesta kolem světa - Toronto I

Původně jsem nechtěla v Torontu trávic víc, než 3 dny, ale nakonec mě tu díky "útěku z farmy" a azylu přes couchsurfing čeká dnů 10.

18.12.2018 v 10:00 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 241 | Diskuse

Mirek Matyáš

Byl jsem tam.

Ano, 12.12.2018 jsem byl na D1 a kdybych neměl spoustu najetých kilometrů po – a kolem této „strategické komunikace“ – nejspíš bych tam přespal i s vybitým elektromobilem.

17.12.2018 v 7:17 | Karma článku: 23.67 | Přečteno: 971 | Diskuse

Vojtěch Marek

17 000 km stopem domů z Kamčatky XXII

Putování jednoho kluka od Pardubic z Kamčatky domů. Stopem. Z Kamčatky přes celou Sibiř, Ural až do Archangelsku. A pak přes Petrohrad a Ukrajinu domů.

17.12.2018 v 6:28 | Karma článku: 21.41 | Přečteno: 412 | Diskuse

Pavel Liprt

Medvědi nevědí

I když oni samozřejmě určitě věděli, že jsme tam, ale naštěstí netoužili po setkání s námi, stejně jako my jsme byli rádi, že jsme je nepotkali.

16.12.2018 v 16:45 | Karma článku: 15.17 | Přečteno: 400 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1239
Novinářka na volné noze, kromě jiného píše články o cestování, cestopisy a průvodce. Více o autorce na www.tomsova.com

Najdete na iDNES.cz