Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Vancouver. Milování v Richmondu

15. 02. 2010 10:16:14
Žádné silné stěny dokonale zvukotěsné, žádný luxus široké a hebké postele, žádná mramorová koupelna pár kroků od lůžka. Místo zdí tenký plech auta, sprcha sto metrů od postele a jediným hebkým místem nablízku byla moje kůže.
Richmond RV Park - než musel ustoupil olympijskému rychlobruslaoskému stadionu
Richmond RV Park - než musel ustoupil olympijskému rychlobruslaoskému stadionu

Parkovali jsme mezi většími a velkými obytnými auty a přívěsy, se svým SUV, uzpůsobeným k dlouhým cestám po Kanadě. Vypadalo vedle nich titěrně a nepatřičně. Dokud se neotevřely dveře, nikdo nemohl tušit, jak šikovně je auto uspořádané, včetně pohodlné postele.

Richmond RV Park se nám stal na pár dnů přechodným domovem. Začínal srpen. Počasí dovádělo: slunce pražilo, laškovalo, bojovalo o místo na obloze, hrálo na schovávanou, mizelo; mžilo i pršelo; mraky se kočkovaly. Ráno jsem nevěděla, jaký bude večer, ale každý den se díky západu slunce proměnil v ohromující divadlo. Odstíny a vrstvy modré od blankytu přes temnotu hlubokého moře blížící se černi, matná šeď i lesknoucí se opotřebovaná ocel se střídaly, mísily a prolínaly s ohňovými oranžovými až do závěrečných, i dosud neviděných fialových. Na tomto pozadí startovala a přistávala letadla. Hladina Fraserovy řeky se leskla. Byly to západy, z nichž nespustíte oči. Tak krásné, sugestivní, rozechvívající a dráždivé, že jediná možná cesta po takovémto zážitku směřovala do soukromí pojízdné ložnice, kde emotivní vzrušení mohlo být završeno pouze jediným možným způsobem...

Na kraji kempu rostly ostružiny. Nikdo je nesbíral. Byly obrovské a sladké. Osmělila jsem se, natrhala si, posadila se na lavici k dřevěnému stolu, pomalu rozmačkávala v ústech jednu šťavnatou kuličku za druhou a sledovala mikrosvět kemperů. Do downtownu Vancouveru jsme odsud jeli deset minut.
Tenhle kemp si pamatuj, říkala jsem si. Pro příště.

Jenomže žádné příště už nebylo. Když jsem kemp znovu hledala, zjistila jsem, že Richmond RV Park musel ustoupit stavbě rychlobruslařské haly pro Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010. Jakoby si nemohli vybrat jiné místo, durdila jsem se. Tohle vám nezapomenu!
Dobrá zpráva pro Richmond: odpouštím vám. Ale neděkujte mně – zařídila to Martina Sáblíková!

Richmond je město s vlastní místní správou, ale náleží k Vancouveru a tvoří s ním územní celek zvaný Greater Vancouver nebo také Metro Vancouver.
Leží na ostrově Lulu mezi dvěma rameny Fraserovy řeky a na opačné straně ostrova od Richmond Olympic Ovalu najdete půvabnou rybářskou vesnici Steveston. Má obrovskou historii spojenou s rybím konzervárenským průmyslem a dodnes je domovským přístavem největší kanadské rybářské flotily čítající na šest set lodí.
Více o Stevestonu a Vancouveru v mé knížce Vzrušující Vancouver, o které najdete informace na mém webu tomsova.com, včetně odkazů na povídání o Kanadě v rozhlase.

Autor: Lenka Tomsová | pondělí 15.2.2010 10:16 | karma článku: 11.54 | přečteno: 1436x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Cestování

Libor O. Novotný

Nebeská brána Tianmen

Číňané se stávají mistry v tom, jak využít přírodních krás k nalákání turistů a vyždímání jejich peněženek tak, že si to turisté ještě pochvalují (včetně mě). Příkladem může být oblast hory Tianmen a skalního okna Nebeská brána.

30.3.2020 v 15:00 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 288 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Zříceniny Nového hradu krále Václava - Wenzelstein

O Novém hradě u Kunratic bylo již napsáno velmi mnoho. Před šesti sty lety proběhla legendární bitva u Sudoměře, ale ještě dříve vzplál válečný požár na mnoha místech království, jako kupříkladu dobytí Wenzelštejnu.

29.3.2020 v 16:59 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 456 | Diskuse

Pavel Liprt

Kopeček Ralsko, loupežníci a sovětské vojsko

Asi čtyři kilometry severovýchodně od jedné úžasné zmrzlinárny se nachází jeden zajímavý kopeček. Asi bych to měl upřesnit. Zmrzlinu si můžete dát v městečku Mimoň, ale až po výstupu. Je tak výborná, že byste už nahoru nešli.

29.3.2020 v 16:33 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 447 | Diskuse

Eva Hauserová

Jak jsme se šťastně vrátily z Malajsie domů

Poslední díl našeho putování po Malajsii: mračna se stahují a Malajsie zavádí přísná opatření proti šíření koronaviru. Uvízneme někde po cestě?

29.3.2020 v 8:13 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 476 | Diskuse

Václav Szőcs

Všeci nedodržujů!

Slyšíme ať už z úst pana Prymuly, slovenského premiéra České republiky, nebo nás tím dnes a denně zásobují média... Je to skutečně tak? Aneb sem se jel projet na mašině! (pssst kecám, jel jsem na vajíčka) :-D

28.3.2020 v 22:30 | Karma článku: 29.63 | Přečteno: 1255 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1246
Novinářka na volné noze, kromě jiného píše články o cestování, cestopisy a průvodce. Více o autorce na www.tomsova.com

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Psycholožka: Češi zvolili nejužitečnější strategii, jak zvládnout krizovou situaci

Na všechny z nás dopadá celosvětová krize spojená s nákazou koronavirem. Máme obavy o zdraví své i svých blízkých,...